Light Grey Pointer

pondělí 25. ledna 2016

Rozbalovačka #3

Jak jsem již zmiňovala v minulé rozbalovačce leden je pro mne měsícem nákupů knih. To u mě ale není moc obvyklé, protože si knihy většinou místo kupování půjčuji v knihovně, ale ony byly ty slevy...
Tato várka knih - ta větší, mimochodem - je z Buxu.

Je to celkem osm knih. Mělo jich být jedenáct, ale po vyexpedování mi bylo oznámeno, že ačkoli při objednání a po celou dobu vyřizování objednávky byl stav knih jako na skladě. Tak je již nemají, nějaká slušnost dotázat se, zda objednávku stále chci, i když tři knihy nemají, ačkoli je mít měli, pravděpodobně ani nepřicházela v úvahy. Samozřejmě to byly knihy, na které jsem se těšila nejvíce, ale co už, alespoň něco, ačkoli naštvaná jsem tedy byla vcelku pěkně.

Ale teď již k tomu:
Celková cena - 374 ,- Kč
Z toho poštovné - 36 ,- Kč (Zásilkovna je prostě nejlepší.)

A předem se omlouvám, že jsou někde odlesky od blesku, ale bez něj by to bylo tmavé a špatně zaostřené a některé ty knihy mají lesklou obálku, tak se s bleskem zaleskly.

A teď již opravdu k balíčku:
Tady je celý balíček.Pomalu ale jistě se dostávám dovnitř.

Voiala!

Nemilovaní - John Saul
Cena: 44 Kč

Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka.
Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí?
Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila…

Viagrové deníky - Barbara Rose Brooker
Cena: 38 Kč

Tato kniha nám z pohledu své hrdinky Anny Applebaumové přibližuje svět, do něhož se zatím odvážilo vstoupit jen málo spisovatelek – milostný život lidí po šedesátce. Anny (65), kterou po 35 let dlouhém manželství opustí kvůli „krizi středního věku“ manžel, je autorkou novinového sloupku „Deníky viagry“ o lásce a sexu po šedesátce. Zamiluje se do Marva (70) a mají spolu vášnivý románek, jenomže brzy zjistí, že vsadila na špatného koně. Marv se nedokáže vzdát seznamování po internetu, neumí se vyrovnat s přibývajícími léty a neustále vyhledává mladé ženy. A tak se Anny potýká s Marvem, vlastním stárnutím, obavami ohledně intimního sblížení a také se starostmi o svou jednačtyřicetiletou svobodnou dceru. Najdeme zde humor, zklamání i naději, protože Anny je žena, která ignoruje klamné představy o stáří, romantické lásce a sexu a činí překvapivá rozhodnutí.

Prodám duši zn. Rychle - Kathleen O´Reilly
Cena: 54 Kč

Znáte ji jako tu nejúžasnější sloupkařku v tom nejmódnějším časopise ve městě. Já jí říkám Lucy. A máme následující dohodu: čím víc jí najdu klientů, tím větší získám odměnu. Ale jenom mezi námi, v poslední době jsem několikrát škobrtla a totálně se zbláznila a začala provádět, věřte mi nebo ne… dobré skutky. Nejdřív ta záchrana dítěte v parku. Potom rande s pohledným, slušným chlapíkem, který ani nebyl známou celebritou. Co dál? Budu se věnovat charitě, nebo co? Vím jen jedno – Lucy se to rozhodně nezamlouvá, ani trošičku. A až to zjistí, pak mi nepomůže ani samo peklo…


Netvor - Alex Flinn
Cena: 44 Kč

Jsem netvor.

Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda.

Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu.

Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.

Trojka - Richard Sacher
Cena: 23 Kč

Kniha vypráví příběh tří mladých lidí, dvou mužů a jedné ženy, kteří se seznámí na erotický inzerát. Sblíží se natolik, že se posléze rozhodnou své dosavadní nefunkční vztahy ukončit a začnou spolu žít v jedné domácnosti…


Dýchání pod vodou - Alex Flinn
Cena: 44 Kč

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Posedlost - Emily Maguire
Cena: 77 Kč (Nejdražší z celého nákupu)

Sarah je premiantka a bezproblémová dívka ze středostavovské rodiny. Až do dne, kdy jí do života vstoupí Daniel Carr, učitel angličtiny a vzorný otec rodiny. Spojuje je obdiv k Shakespearovi a... sex. Sex plný násilí. Probudí se v nich bestie, která brzy ovládne nejen jejich těla, ale i jejich mysli, životy. A když pak Daniel náhle ze Sářina života zmizí, upne se Sarah k sebezničující snaze jej najít, získat zpátky anebo nahradit. Fyzická vášeň se stává posedlostí a hledání lásky přerůstá v otázku života či smrti. Při snaze zkrotit tu bestii v sobě samé trpí Sářino okolí, trpí Daniel a ze všech nejvíc trpí ona.

Skandální téma milostného poměru žačky s učitelem není pro mladou australskou autorku Emily Maguirovou samoúčelné, je prostředkem k dokreslení možných povah sexu, autoritářství, závislosti a posedlosti.
Ukazuje, jak jedno setkání či jediný okamžik dokáže změnit celý život. 

Černá kniha - Paul Verhoeven
Cena: 31 Kč

Černá kniha je novela, na základě níž vznikl úspěšný film režiséra nizozemského původu Paula Verhoevena (Total Recall, RoboCop, Základní instinkt). Verhoeven se tímto filmem vrací do nizozemské historie, do doby 2. světové války. Ráchel, židovská dívka a později nadějná zpěvačka, se s rodiči a bratrem Maxem přestěhuje do Nizozemska, a když Němci Nizozemsko obsadí, celá rodina se ukrývá.


Prostě nádhera...
Znovu všechny!

Přerovnaná knihovnička!
Všechny krásky! :-)


 
 

Asi si budu muset pořídit větší knihovnu. Kdybych ji ale měla kam dát...

Znáte některou z knih?
Co na můj nákup říkáte?

Neříkejte mi, že byste odolali koupit alespoň jednu z nich za tak skvělou cenu!

Ps.: Knihy, které nedorazily jsou Železná dcera, Železný král a Zimní měsíc.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!