Light Grey Pointer

pátek 15. ledna 2016

Rozbalovačka #2

Leden se u mne nese ve znamení nakupování knih za peníze od ježíška, takže Vám jdu ukázat první balík koupených knih - a je to ten menší, jen abyste věděli.

A odkud knihy jsou?
Z databazeknih.cz od jedné slečny a celkem i s poštovným mě stály pouze 250,- Kč no nekupte to, že a navíc jsem se na ně už hrozně těšila a jednu z nich jsem dokonce opravdu nutně potřebovala!
A ještě tady slečně udělám malou reklamu, snad jí to nebude vadit.
Suzanne - prodává spoustu knih za úžasné ceny, dá se s ní skvěle domluvit a je spolehlivá, takže pokud se Vám nějaká kniha na jejím bazárku bude líbit, určitě doporučuji!
Tak a takhle už vypadal balíček, který jsem s sebou ovšem vláčela
pěšky po celém městě a domů jsem jela autobusem a tak
značně utrpěl, nicméně na na knihy uvnitř to nemělo vliv.Náhled do balíčku!První kniha je: Jako v pavučině
Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout.
Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s matkou, s nejlepší kamarádkou i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou jí blízcí, nejsou vždy takoví, jakými se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného.
Gracin příběh je vyprávěný s humorem, citlivě a zároveň i drsně, jak je u spousty mladých lidí zvykem. Je zřejmé, že i když má Grace hodně nedostatků, temná tajemství a dělá špatná rozhodnutí, snaží se ze své pavučiny vyprostit. Čelí nejdůležitější otázce ze všech - proč je vlastně tady?

Další je: Dnem i nocí
Což je právě kniha, kterou jsem hrozně nutně potřebovala.
Mám doma totiž druhý díl a tenhle je první. Koupila jsem si
druhý tak trochu omylem, protože paní prodavačka mi řekla, že to není kniha
ze série a tradá, začnu číst a ono to nedává smysl -_-
Theia nechápe, proč se jí o Hadenovi zdálo ještě před tím, než ho potkala ve škole, a proč s ním v tom snu navštívila večírek s kostrami a hudebníky bez tváří. Brzy ale zjistí jedno – že tomu krásnému klukovi, s nímž ve svých snech i nadále pravidelně navštěvuje děsuplná místa, nakonec neodolá. Podlehne jeho přitažlivosti navzdory tomu, že už bude vědět, co je ve skutečnosti zač a že cena za to poznání bude vysoká – její duše.

A další: Objetí a Omámení
Série Violet eden, knihy mě hrozně zaujaly, protože anotace mi prozradila,
že mají nehorázně podobný děj jako moje prvotina, která je sice otřesná,
ale mám k ní vlastní citový vztah. A hlavní hrdinka se dokonce jmenuje jako ta moje
jen má jednoduché V namísto dvojitého. To mě dostalo. Jsem na to zvědavá!

Objetí: Violet Edenové se v den jejích sedmnáctých narozenin převrátí život naruby. Je čas, aby zjistila, kým ve skutečnosti je. Její přítel ji zradí. Její nepřítel jí zachrání život. Bude se muset rozhodnout, jak velkou oběť je schopná přinést, čeho se dokáže vzdát pro dar, jenž jí byl přisouzen bez její vůle.

Nebezpečně vzrušující a temný příběh Objetí je prvním dílem úspěšné tetralogie o dobru a zlu, o vábení touhy a možnosti volby. Violet se nečekaně ocitá jako ústřední bojovník v odvěké válce mezi padlými anděly a ochránci lidstva. Sama o takovou válku sice nestojí, ale svůj život postavila na dvou pravidlech: neutíkat a nevzdávat se. Stane se z ní Grigori, nebo podlehne vábení temnoty? Projde rituálem objetí, aby navždy zavřela dveře za svým dosavadním životem a vrhla se do neznáma? Na jejím rozhodnutí nezávisí jen její život, ale i osud nic netušícího lidstva.

Omámení: Violet bylo sotva sedmnáct let, když se o sobě dozvěděla nečekané věci. Nejen že je jiná, ale je zatraceně jiná než ostatní! Je napůl člověk, napůl anděl a osud jí na bedra naložil těžká rozhodnutí...

Violet Eden je napůl anděl a napůl člověk. Jejím osudem je chránit lidi před pomstou vyhnaných andělů. Druhý díl série o Violet Eden má název Omámená.

Violet Eden dobře ví, že její život i životy ostatních závisí na tom, komu bude věřit a komu ne. Když ale dorazí posily, je víc než jasné, že někdo něco skrývá. Zřejmě každý v jejím okolí chce něco tajit, to znamená, že nikomu se nedá věřit. Dokonce i Lincoln něco skrývá. Jediná jistota, kterou má, je to, že Phoenix je ještě nebezpečnější, než kdykoliv předtím.

Začíná nebezpečný závod o čas. Pátrání po předmětu, který může pomoci obnovit rovnováhu, odvádí všechny do posvátných hor Jordánu. Tam budou Violetiny schopnosti vystaveny obrovskému tlaku. A poté se bude muset vypořádat také s těžkou zradou...

A tady už jsou všechny krásky pohromadě!

A co vy a vaše knižní nákupy? Taky jste se v lednu utrhli ze řetězu jako já?

8 komentářů:

 1. Tyjo, o těchto knihách jsem ještě neslyšela.
  Dlouho jsem si knížku nekoupila, naposledy asi v prosinci na letišti v Anglii, The Martian. Už jsem na ni koukala v ČR, to se mi nechtělo dát tolik peněz, pak v Německu, kde jsem si nakonec řekla, že bych tomu nerozuměla. A při odletu z Londýna mi zbyly libry, tak už jsem si ji nakonec konečně koupila.
  Kracmarovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vlastně knihy nikdy moc nenakupovala, teď jsem se nějak rozjela. Na Marťana se někdy v dohledné době také - snad - chystám.

   Vymazat
 2. Tak o těch jsem ještě neslyšela, ale vypadají zajímavě :)
  http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už se hrozně moc těším, až se na ně vrhnu! :-)

   Vymazat
 3. Obětí a Omámení... Na ty se celkem těším :) ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Obětí a Omámení... Na ty se celkem těším :) ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkné přírůstky, já knihy sice neznám ale i tak ti přeji příjemné počtení, těším se na hodnocení knih :)

  OdpovědětVymazat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!