Light Grey Pointer

středa 23. prosince 2015

Válka bohyň 1: Antibohyně - Kendare Blake

Válka bohyň 1: Antibohyně

Kendare Blake

Fantasy román
2013 (originál) 2014 (CZ)
13+


Anotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -

Staří Bohové neumírají...Nebo si to alespoň Athena myslela. Dokud jí ovšem pírka neyačala prorůstat kůží a zamořovat její plíce jako podivná rakovina a Hermes nedostal horečku a jeho tělo nezačalo požírat samo sebe. Tolik k nesmrtelnému životu s bezchybným zdravím.
Athena A Hermes cestují po světě a zoufale hledají příčinu jejich mizerného umíraní. Nachází spojence, ale i nepřátele. Staré i nové. Jejich pátrání je zavede ke Cassandře - obyčejné dívce, která bývala kdysi vyjímečnou věštkyní - a nyní je chráněna a milována samotným bohem slunce - Appolonem.
Cassandra se zatím do ničeho nemíchá, ona ještě ani neví, že nějací Bohové existují. Ale to ona má být klíčem k válce, která teprve začíná.
Protože Hera, královna Bohů, s jinými bývalími Bohy Olympu, kteří zabíjejí soupeře v zoufalé snaze prodloužit svůj vlastní život. Ale tito anti-bohové se při své snaze přežít, stali strašnými karikaturami jejich bývalé slávy. Athena bude potřebovat každou výhodu, kterou může získat, protože nesmrtelní jen tak nepohasínají.
Každý z nich umírá svým vlastním způsobem. Některé dusí peří. Jiní se stávají monstry. Každý z nich bojuje proti svému posledním nadechnutí.
Válka Bohů právě začíná!

Oficiální trailer ke knize Antibohyně.
Kendare Blake pochází z Jižní Korei, ale teď s rodiči žije v USA. Její rodiče pochází z Kavkazu. Má bakalářský titul v oboru podnikání a magisterské studium psaní vz Middlesex University v Londýně. Má ráda Řeckou mytologii a veganství.
Je autorkou série Cas a Anna, která obsahuje pouze dvě - zato naprosto úchvatné - knihy a to Anna krví oděná a Dívka z nočních můr, které vás dostanou.
Autorka také napsala pokračování Antibohyně, které se jmenuje Smrtelní bohové, ale o tom zda a kdy se v ČR chystá nemám žádné informace.
Kendare dále patří zá sluha za novelu Sleepwal Society, která v česku ještě nevyšla.


Odkazy -
Kniha mě do svého děje ze začátku pěkně zamotala a ačkoli se tam děli různé velmi zajímavé věci, nějak jsem se
nemohla začíst. Pak jsem ovšem zjistila, že to není knihou, ale mnou a tak jsem do toho spadla po hlavě. Antibohyně
Stoprocentně tedy mohu říci, že jakmile se dostanu ke druhému dílu, nikdo o mně po dobu jeho čtení neuslyší...neobsahuje tolik kravaavých a děsivých scén jako Anna krví oděná, ale rozhodně o ně nejsme ochuzeni. Celý příběh si mě získal a já se těším, až se dozvím více, protože konec, ze kterého je jasné, že bude pokračování mě opravdu neuspokojil a vzhledem ke zvratu, který se udál těsně před koncem nemůžete tuto sérii jen tak odložit a vše si domyslet, protože autorčiny zápletky a jejich vyřešení jsou nečekané a leckdy by vás ani nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát.
A kniha mě samozřejmě hodně nadchla také proto, že mám hrozně ráda řesckou mytologii tak jako Kendare Blake.

"Na osud nevěřím. Věřím, že do sebe jednotlivé
střípky zapadají, ale konecještě nebyl napsán."
- Odysseus

Athena mi nebyla moc sympatická, ale všemu se musí dát čas a nakonec jsem zjistila, že to není až
taková mrcha, jak vypadala na začátku. Zato můj nejoblíbenější Bůh je zde za toho nejhoršího a ačkoli mě to nejdříve překvapilo, autorka vše vylíčila tak skvělě, až jsem mu jeho osud i přála.
Cassandra vypadá mile již od začátku a je to jedna z těch hrdinek, se kterými se dokážu stotožnit skoro na 100%.
Appolon byl asi nejmilejší Bůh celé této knihy a rozhodně bych si o něm přála zmínku i v dalším díle a doufám, že o ni nepřijdu.
Byly tu samozřejmě i další postavy jako impulsivní Odysseus, zlá Hera nebo milý Hermes...
Vše se odehrává v nynějších spojených státech a tak není celkem o čem mluvit. Nálada a pocity se odrážely i v krajině, alespoň mi to tak přišlo, nebo se mi to tak vytvořilo v hlavě.


To, jak Kendare píše naprosto zbožňuji. Líbí se mi, že umí vytvořit děsivou atmosféru a vše dokáže krásně popsat tak, že si to dokážu velmi živě představit, což se jí povedlo u knihy Anna krví oděná, kdy mě vyděsila tak, až jsem se bála jít na záchod. Tady naštěstí až tak děsivé scény nebyly, ale to jak byl děj živý mě donutilo i vyronit několik slz nebo se opravdu hlasitě zasmát. Za styl psaní dávám Autorce jasnou jedničku.
A nakonec samozřejmě musím pochválit obálku, kterou jsem nejdříve nepochopila, ale po krátkém začtení jsem byla v obraze. Je to velmi dobře vymyšlené a líbí se mi, jak kontrastuje rudá barva krve s modrou, černou a bílou barvou na obalu.

Za recenzní e-knihu mockrát děkuji knihy.idnes.cz!


Zdroje:
gif: gify.nou.cz , google.com
obrázky: google.com
video: kendareblake.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!