Light Grey Pointer

neděle 27. prosince 2015

TAG - Když jsem byl/a malý/á

Dnes jsem vstávala nezvykle brzy na to, že je neděle. Pustila jsem televizi a zjistila jsem, že dávají Toma a Jerryho. Okamžitě to ve mně vyvolalo vzpomínky na to, když jsem byla malá. Moc jsem si toho ovšem nepamatovala a tak jsem vyzpovídala rodiče.
A tady je TAG: Je to patnáct bodů týkajících se vašeho mládí, na které máte odpovědět. Je jedno, zda to uděláte najednou, každý den jeden bod či jinak. Důležitý je obsah. Je možné, že něco podobného již je, ale nezjišťovala jsem to. Budu ráda, když do článku přidáte i odkaz na můj blog. Budu také ráda, když využijete obrázek patřící k TAGu.

Body:
 1. TV pořady
 2. Knihy a pohádky
 3. Počítače a jiné potvory
 4. Blbiny, co jsem dělal/a
 5. Nejoblíbenější hry
 6. Čím jsem chtěla být
 7. O čem se mi nikdy ani nesnilo
 8. Co jsem nedokázal/a pochopit
 9. Ježíšek
 10. Co jsem hrozně moc chtěl/a mít
 11. Co jsem hrozně moc chtěl/a umět
 12. Kvůli čemu jsem se nejvíce vztekal/a
 13. Moje první slovo
 14. První oblíbený zpěvák či zpěvačka
 15. Cokoli, co chcete dodat...


Moje odpovědi:

TV pořady -
Vím naprosto jistě, že jsem zbožňovala Toma Jerryho a Krtečka a jsem si celkem dost jistá, že jsem viděla skoro všechny díly a dokonce mám chuť se jít podívat na nějaký díl Toma a Jerryho teď.

Knihy a pohádky -
Pamatuji si, že mi babička četla před spaním pohádky od Čapka a Němcové a tak jich mám načtenou valnou většinu. Co byla ovšem novinka, prý jsem neustále chtěla, aby mi rodiče četli červenou Karkulku. Trochu morbidní pohádka. Asi mi to trochu zůstalo... Zamyšlený výraz...

Počítače a jiné potvory -
První počítač, který jsme měli doma, jsme koupili, když mi bylo sedm. A moc jsem se k němu nedostala. Můj první telefon jsem dostala k narozeninám ve třetí třídě. Byl po mamce a byl to modrý Siemens a jeho nejzajímavější funkcí byl foťák. Nejsem tedy zrovna odchovaná na technologiích. Když nepočítáme přehrávač videokazet.

Blbiny, co jsem dělala -
Asi největší dvě kraviny jsou:
1.- Když jsme měli štěňátka - byly mi asi 3 roky nebo 2 - vozila jsem je v takovém velkém kočárku na panenky a naší fence to bylo fuk, protože jsem to přece byla já. V podstatě jsem byla jako její další štěně. Mohla jsem si s nimi dělat co jsem chtěla, ale když tu byl tátovo kamarád se synem a chtěl si jedno pohladit -- jenom pohladit - tak ho kousla. Naštěstí měl zimní bundu, tak se mu nic nestalo.
2.- Když mi byly asi čtyři nebo pět let. Měli jsme s rodičema letět do tunisu. Já se hrozně těšila a tak jsem si zabalila. Sama. No a mamka mi to zase vybalila. Jenže já si prostě chtěla zabalit. Měla jsem tehdy pokoj poslední v patře a vedly do něj jen jedny dveře. Tak jsem si zabalila a pak jsem z pokoje vytahala různé těžké hračky, jako třeba žehlící prkno a tak a zavřela jsem dveře a zvenku jsem je zatarasila a pak jsem si k tomu ještě sedla. Být mám mamka asi mě zastřelím. Byla jsem hrozné pako.

Nejoblíbenější hry -
Na školu. Pořád jsem si hrála na školu. Pak chvíli i na doktorku a pak taky na pošťačku, pokladní a stavěla jsem si bunkr u babičky v obýváku ze židlí a dek, pak jsem v něm prostě seděla. A taky jsem si - u druhé babičky - hrála, že mám hrozně moc zvířat a starám se o ně.

Čím jsem chtěla být -
Pamatuji si jen učitelku a to se mi teď plní, tak jsem spokojená...

O čem se mi nikdy ani nesnilo -
Že budu na střední, teda ne že bych na to neměla, ale když jsem byla malá, tak mi deváťáci přišli hrozně obrovští a děvět let jako nekonečná doba.
Že budu na střední pedagogické.
Že budu hrát a vlastnit klavír a kytary.

Co jsem nedokázala pochopit -
Jak se dostanou fotky z foťáku do počítače. Ten náš má na bedně něco, co vypadá jako že se to dá vysunout jako šuplík - nedá. Myslela jsem si, že se to vysune, dá se tam foťák a počítač si ti fotky nějak vezme.
Měřítka na mapách a stále mi to nejde.
Noty - tak na tom už jsem, doufám, dobře.

Ježíšek -
Nevím, jak jsem se dohmátla, že neexistuje. Asi jsem viděla rodiče, jak nosí dárky nebo tak, ale nijak mě to netrápilo a začala jsem vyrábět dárky. To byla teprve sranda.

Co jsem hrozně moc chtěla mít -
Vím, že jsem chtěla takový jeden kufřík se sovičkou, byla v něm DVDčka, CDčka, tričko a ještě něco. Nakonec jsem ho dostala k Vánoců.

Co jsem hrozně moc chtěla umět -
Ve třetí třídě jsem se rozhodla, že chci umět na kytaru, protože se mi líbilo, jak na ní hrála naše učitelka hudebky. Rodiče mi kytaru koupili, ale učitelka řekla, že na ní mám moc malé prsty. Kytara zůstala tedy ukryta v úložném prostoru, než jsem ji v šesté třídě znovuobjevila a jak jsem na tom dobře teď.
Taky jsem chtěla umět kouzlit - myslím doopravdy, ne jako triky s kartama a tak.

Kvůli čemu jsem se nejvíce vztekala -
Prý když jsem si měla uklidit pokoj. Kdo by se nevztekal. Měla jsem tam organizovaný bordel. :-D

Moje první slovo -
Táta

První oblíbený zpěvák či zpěvačka -
Tak to si pamatuji dokonale. Ewa Farna... A i když mě to pustilo, před dvěma lety jsem si splnila sen z dětství a viděla jsem Ewu naživo v Žatci na Dočesné.

Cokoli, co chcete dodat -
Já bych ráda dodala, že jsem měla skvělé dětství a i když vím, že mamka s taťkou na můj blog nechodí. Chtěla bych jim poděkovat a napsat - protože to neumím říct nahlas - že je mám MOC RÁDA! Včetně brášky samozřejmě...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!