Light Grey Pointer

středa 23. prosince 2015

Strážci Stealenor - Charlie Greenberg

Strážci Stealenor

Charlie Greenberg

Fantasy/Sci-fi novela
2015 (CZ)
13+
Anotace -


Příběh muže ukrytý v této knize je z počátku temný, hořký a osamocený. Přál si, aby jeho život byl jiný a on nemusel ztratit vše, co miloval. Potom by však pravděpodobně měly dějiny pradávné země Askalornu zcela jiný vývoj. Máme štěstí, že si vybíráme svůj osud nebo je to naše prokletí? Elendir si pokládal ještě další otázku po dobu své cesty. Mohu své rozhodnutí změnit a žít jiný život?
Charlie Greenberg je mladý autor plný snů a ideálů. Moc jsem toho nezjistila. Prvním překvapením je, že je to - alespoň jak jsem pochopila - Čech. Má vlastní vydavatelství a vydává v něm e-knihy. Pomáhá tak mladým lidem plnit jejich spisovatelské sny. Což je úžasné. Více informací se můžete dozvědět na jeho webu, odkaz níže.
Jo a Strážci nejsou jeho jedinou knihou, napsal celkem 11 knih. Například Legendy Atalien nebo Bílý Tygr a Stříbrný Strom.

  
Kniha mě zpočátku absolutně nezaujala a docela jsem se nudila. Přemáhala jsem se, abych četla. Původně to vypadalo na jednu hvězdičku, ale já četla a tím - relativně nudným - začátkem jsem se prokousala. Někomu by se mohl líbit, ale mě
zkrátka chyběla nějaká akce a to, že jsem byla mimo obraz více, než by se slušelo, mě také štvalo. Ze začátku jsem
nevěděla nic o ničem a nic jsem nemohla pochopit. Postupně se vše ale rozkrývalo a já začínala - trochu - chápat. Ale nebudu vám lhát, rozjezd byl pomalý.
Nakonec jsem se dostala k něčemu, čemu by se dalo říkat akce a s přestávkami jich začalo i přibývat a nabírali na intenzitě. Stále jsem se ale ztrácela.
A konec? Ten mě dostal. Nebyl sice otevřený, ale nezodpovězené otázky stále visí ve vzduchu. Knihu bych doporučila jen pokud máte nějakou trpělivost na pomalejší začátky.
Nebudu ale mluvit jen o záporném. Kniha má i své klady. Filosofické úvahy nad životem a životním posláním z pohledu hrdiny a pera Charlieho Greenberga jsou opravdu senzační a to je také jeden z nejhlavnějších důvodů, proč kniha dostala tři - a ne dvě - hvězdičky.


Hlavní hrdina Elendir z Helsferianu byl samá záhada až skoro do konce a asi by mě hodně naštvalo,
kdyby se vše nakonec
nerozkrylo. Přišel mi také dosti náladový, ale v jeho těžké životní situaci, kdo by nebyl. Bereme jej na milost.
Maldegar mladý král. Záporák. Zlý, namyšlený a zárove%n i opravdu smutný. Další spletenec emocí v jedné osobě.Arindel princezna - nebo tak - a velmi zmatená - vnitřně - osoba. Jednu chvíli se mi líbila, druhou jsem myslela, že by ji mohl někdo zabít.
Nejoblíbenější postava? Pes Fiern. Byl mi ze všech absolutně nejsympatičtější.Zárověn to ale mělo své kouzlo.Prostředí, které nám kniha předvádí bylo po věčinu časou kouzelné - doslova - a také nepřívětivé, ale co by to bylo za knihu, kdyby proti hlavnímu hrdinovi, nestálo skoro všechno a všichni. Asi by to kniha nebyla. Teda ne pořádná.

"Celý život píšeme knihu. Jen my rozhodujeme okaždém dalším slově, větě, odstavci a kapitole.Je však důležité poznat, kdy nám docházejí stránkya kdy je třeba příběh ukončit."

- ValionV autorovo stylu jsem si našla trochu svého, ale některé chyby v textu byly do očí a to hodně. Nicméně to bylo hezké a
k příběhu by se snad ani nic jiného nehodilo.
obálce nejde nic dodat, osobně si myslí, že představuje hlavního hrdinu Elendira, ale kdo ví... Moc mě nezaujala. Prostě normální obálka.Za recenzní e-knihu mockrát děkuji knihy.idnes.cz!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!