Light Grey Pointer

středa 23. prosince 2015

Santangelo 1: Zpověď divošky - Jackie Collins

Vzhledem k tomu, že jsem v časovém pressu a nic nestíhám, píši tuto recenzi ve spěchu (už jsem ji měla napsanou, jen ji ve spěchu přepisuji) - ale doufám, že to nějak vše doženu - a tak tato recenze bude bez obrázků a tak, ale vzhledem ke knize mi to ani tak moc nevadí. Omlouvám se tedy předem.


Santangelo 1: Zpověď divošky

Jackie Collins

Román pro ženy a dívky
2013 (originál) 2014 (CZ)
Anotace -
Poté, co čtyřletá Lucky objeví tělo zavražděné matky v rodinném bazénu, ji její otec Gino Santangelo, nechvalně proslulý mafián, drží doslova ve zlaté kleci. Nezkrotná Lucky však v patnácti uteče a začne si vychutnávat život, lásku a nezávislost. I ve víru drog a sexu se u ní kupodivu projevují vlastnosti, které z ní v dospělosti udělají odvážnou a nesmiřitelnou ženu.Jackie Collins je nejen spisovatelka, ale také herečka. Napsala spoustu knih, z nichž je většina o životě bohatých, sexu, drogách atd... Napsala například také knihu Kuchařka Lucky Santangelové.

Ačkoli byl děj vcelku zajímavý - místy - občas jsem se zkrátka nemohla ubránit zívnutí. Našlo by se zde několik zvratů, které by mohly opravdu stát za to, ale i přes to, že mě autorka vždy něčím nabudila, rychle mé očekávání zase zchladila.Nedočkala jsem se tedy ničeho, co by ale opravdu stálo za to. Zkrátka příběh nepříběh, ale nápad dobrý, jen to zpracování nic moc. Kniha mě tedy dost zklamala. V závěru jsem si říkala: Co to sakra... Konec byl na jednu stranu skvělý a na druhou otřesný. Myslím, že jako ukončení děje rozhodně nic moc. Ale myšlenka, kterou autorka prostřednictvím Lucky - hlavní hrdinky - sděluje je velice čistá, jasná a má něco do sebe. Vzhledem k tomuý, že následují další díly, bych tuto knihu nazvala "prologem série", která by mohla být celkem zajímavá.
Možná se vrhnu i na další díl, ale úplně jistá si tím nejsem.

Postavy
Lucky Santangelová - úvahy, myšlenky a vše na psychické úrovni se mi zdálo dobré, ale činy, to už bylo horší. Chvílemi - no vlastně skoro pořád - jsem měla chuť jí praštit.
Olympia - nejlepší kamarádka Lucky. Jako kamarádka vcelku fajn, dokud se v okolí neobjevil kluk či chlap, o kterém si myslela, že je alespoň trochu dobrý, pak byla absolutně mimo. Jednoduše kamarádka na baterky.
Gino - otec Lucky. Jak kdy, plno rozporů. Přesně, jak říká Lucky: "Něnávidím ho... Miluju ho..."
Dario - bratr Lucky. Má nejmilejší postava. Je ze všech nejhodnější a nejmilejší.

Přestože si autorka do své knihy vybrala krásná a zajímavá místa, jako čtenářka jsem z nich moc neměla. Byla jsem tedy - opět - zklamaná.

Autorčin styl byl místy propracovaný a místy zanedbaný. Rozhodně by šla kniha napsat lépe. Opravdu nevím, jestli mohla paní Collinsová myšlenku zkrytou mezi řádky ještě více pokazit. Jednoduše se to nečetlo moc dobře.

Obálka, no co dodat, prostě obálka. Nic zajímavého jsem v ní nenašla a asi jsem ani nehledala. Prostě obyčejný přebal knihy.

Za e-knihu děkuji knihy.idnes.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!