Light Grey Pointer

středa 23. prosince 2015

Překroč svůj stín 2: Jen si troufni - Katie McGarry

Překroč svůj stín 2: Jen si troufni


Katie McGarry

psychologický love-story román
2013 (originál) 2014 (CZ)
Mládež
Anotace -


Pravda o Beth a jejím životě by poslala její patku do vězení, proto ji musí chránit za každou cenu. Až její strýc přinutí
Beth vybrat si mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím... Musí však chodit do školy, kde jí nikdo nerozumí. Snad kromě jednoho kluka...
Pro Ryana to na začátku byla výzva... Stala se z výzvy přitažlivost?


Katie McGarry jsem toho moc nenašla, ale vše co vím tu najdete. Vyrůstala v dobách chlapeckých kapel a grunge. Toto období svého života považuje za nejhorší a nejlepší zároveň. Miluje happyendy, realityshow a hudbu a tajně fandí


basketbalovému týmu Univesity of Kentucky. V česku od ní vyšly zatím pouze dvě knihy a to: Překroč svůj stín a Jen si troufni, která je volným pokračováním té první. Spisovatelce ovšem vyšlo mnohem více knih například: Breaking the rules, která plně souvisí s Překroč svůj stín, dále pak Crossing the line, Crash into you, Take me on, které na sebe s ostatními volně navazují a Red at night, které si o návaznosti nejsem momc jistá, ale na 79 % si myslím, že také navazuje.
Odkazy -
Nevím, zda to nebyly jen pouhé přeudy, ale příběh této knihy mě uchvátil snad ještě více, než ten z té předchozí. Snad kvůli tomu, že to nemělo až tak záhadně duhově sentimentální konec, či kvůli tomu, že hlavní hrdinka byla
prostě... nevím, jak to pořádně vyjádřit... snad velmi okázala a drsná, ale uvnitř, to už bylo něco jiného. Samozřejmě se dalo předvídat s kým tedy nakonec skonší, ale stejně si mě příbeh získal.
Úžasné zápletky a pohled na Echo a Noaha z úplně jiného úhlu byl také velmi zajímavý. Nikdo zde nešetřil sprostými slovy, což se mi ale líbilo. Řekli vše naplno. Tuhle knihu bych si s chutí přečetla znovu!

Beth Risková byla nejen vytržena ze svého prostředí, které - ač se za něj prala jakkoli - rozhodně nebylo nejlepším, ale byla také nucena změnit vše od základu. Sebe, svůj vzhled i své chování. Svérázná Beth si toho ovšem nenechala moc líbit a to na ní bylo úžasné. Ona nesklonila hlavuu a nevzdávala to. Šla si za tím, co chtěla.
Ryan miluje výzvy a ona byla jednou z nich. On se ale v hodně ohledech postupně měnil a nešlo si ho nezamilovat, že, Beth?
Scott - strýc - byl takouvou neutrální osobou - alespoň pro mne - i když se sem tam vychýlil z kurzu. Jeho manželka mi ovšem na nervy lezla docela dost, stejně jako Beth, ale nakonec z toho vyšlo něco jinačího.
Isaiah tu byl sice zřídka, ale když už se objevil, stálo to docela za to.
Prostředí
 bylo obyčejné, zkrátka město a střední škola, nic víc jsem v tom ani nehledala a ono to ani nešlo.


To, jak Katie píše je naprosto úžasné. Její styl je mi velmi blízký a je jaksi podmanivý. Líbí se mi, že píše v ich formě a také se mi líbí, že se nebojí použít sprostá slova častěji. Už se moc těším na nějakou další knihu, která od ní vyjde. Vážně hrozne moc!

Obálka je také naprosto úchvatná a má něco do sebe. Déšť a tmavě modrá barva tomu všemu dávají jakýsi až ponurý nádech a pozornost soustřeďují právě na hlavní hrdinku a hrdinu.


Za recenzní výtisk ještě jednou děkuji MEGAKNIHY.CZ
Zdroje:
google.com , pinterest.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!