Light Grey Pointer

úterý 22. prosince 2015

Drakie 3: Návrat - Sophie Jordan

Drakie 3Drakie 3: Návrat

Sophie Jordan

fantasy román
2012 (originál) 2013 (CZ)
mládež


Anotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -


Jacinda se měla spojit s Cassianem, princem a pýchou kmene. Ona svůj osud
ale bránila ještě dříve, než se zamilovala do Willa - člověka a, což je horší, lovce.
Když chtěla s Willem utéct, skončilo tokataastrofou. Cassianova sestra Miriam byla zajata. Jacinda cítí vinu a ví, že aby dala věci opět do pořádku, musí Miriam zachránit. Aby to fokázala, bude se muset vydat do srdce nepřátelského území.
Jediný způsob, jak může Jacinda vysvobodit Miriam je, že sama bude předstírat vězně. Jenže pak se vše vymkne kontrole. Jakmile Jacinda dozvídá více o svých věznitelých, zjišťuje, že i když Will a Cassian udělají vše správně, není vůbec jisté, že přežijí. Ale co Jacinda netuší je, že útěk bude pouze začátek...

Sophie Jordan pochází z Texasu a v Americee známá spíše jako spisovatelka historických románů.
Celých sedm let učila Anglický jazyk na střední škole a snažila se dětem pomoci najít lásku k literatuře. Nyní žije s manželem a dcerou v Houstonu. Když zrovna nedatluje nové příběhy a knihy, věnuje se vaření a vymýšlení nových receptů, také ráda nakupuje, samozřejmě také čte a má ráda sushi. Ráda také vypráví o námětech na nové knihy skoro všem okolo.
Dalo by se říci, že je závislá na kofeinu, ačkoli si je plně vědoma, že to není zdravé.

Jejími dalšími knihami jsou samozřejmě knihy ze série Drakie a to Drakie 1, pak Drakie 2: Útěk, dále právě Drakie 3: Návrat a nakonec dodatkový díl Bez dechu. Jako další jsou její tvorbou i Nevítaní 1 (vychází v listopadu) a Unleashed ze série Nevítaní, dále pak několik knih v žánru New-Adult například WildForeplay a další a nakonec několik knih historické romance, hlavně díky které je známa v Americe, těmi jsou třeba The Early in my bed nebo Once upon a wedding night.

Odkazy -

Sophie Jordan WEB   


Kniha byla napínavá a hltala jsem ji, jak moc to jen šlo. Zápletky byly dobré, ale místy se daly předvídat, což mě
nepopiratelně mrzelo. Autorka ovšem vše vynahrazuje barvitým líčením děje, který si vás stoprocentně získá. Rozhodně se nedá říct, že bych se nudila. Překvapivé zvraty ohledně Cassiana byli také úžasným zpestřením. Kniha je sama o sobě skvělá a rozhodně jsem si ji užila. Místy mě donutila i k slzičkám, což rozhodně není záporná vlastnost, naopak jsou to plusové body.
Hrozně se mi líbilo, jak mě autorka dokázala ještě před koncem překvapit. A když jsem si říkala, teď už se jen dopotácet domů, udělat srdceryvnou scénu, zazvonil zvonec a pohádky byl konec, přišlo nečekané překvápko, které vše přiostřilo a dodalo konci opravdový spád.Jacinda opět zazářila, ačkoli jsem si místy říkala, že je to trochu moc průhledné. Ovšem nezklamala a to je důležité. Chvílemi mi jí bylo i líto a někdy, jako v nejmenovaný okamžik u nejmenovaného kmene s nejmenovanou osobou jsem doslova křičela: NE! Nedělej to! Bože, ty jsi ale blbá!
Nakonec vše bylo tak jak mělo, což mě potěšilo více, ale i méně.
Will byl skvělý, ačkoli mě občas trochu děsil.
Cassiana jsem si chtě nechtě zamilovala ještě více a dokonce jsem kvůli němu i uronila slzu nebo dvě. Být na Jacindy místě, asi bych se nechala unést... Cassianem, ale jelikož tam sehrál svou roli Will, nakonec bych se vrátila k němu. Tím ale nepopírám, že Cassian je úžasná osoba, ačkoli jsem ho v prvním díle chtěla zamordovat.
Tamra se mi chvíli nelíbila, ale to pominula a je z ní super sestra.Nehostinné Enkroské prostředí, jakkoli bylo zajímavé, bylo také odpudivé a
opravdu, ale opravdu bych tam nešla ani na exkurzi, natož se tam nechat dobrovolně zavřít. Pokud by to bylo nutné, šla bych do toho, ale rozhodně ne jen tak pro zábavu, tak blbá nejsem.
Ovšem byly zde i krásné lesy ukryté v mlze Mlhotvorky, nádhera. No, pak samozřejmě taky řeka zbarvená krví. Proč krví? To se dozvíte v knize... Nebudu vám přeci do recenze dávat spoilery...Styl psaní není proč komentovat, protoe už jsem to udělala v minulé recenzi na Drakii 2 a dokonce jsem se o tom zmínila na začátku této.
Autorka píše skvěle a vtahuje nás do děje více a více. Dokáže rozesmát, rozplakat i vyděsit. CO víc bychom si mohli přát?!


Obálka je, stejně jako předchozí dvě a jedna následující, nádherná. Znázorňuje nám obě podstaty Jacindy, rudovlasé ohnivé krásky, která je v hlavní roli této knihy a přítáhne pozornost. Knížku si tak můžete zamilovat nejen díky obsahu, ale také díky zevnějšku.


Já osobně jsem s knihou velmi spokojená a velmi se těším, až se dostanu ke čtvrtému dílu Bez dechu, který už na mně čeká v knihovně...

Zdroje -
Obrázky - sophiejordan.net , deviantart.com
Video - sophiejordan.net
Gify - gify.nou.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!