Light Grey Pointer

úterý 22. prosince 2015

Drakie 2: Útěk - Sophie Jordan

Drakie 2: Útěk

Sophie Jordan

fantasy román
2011 (originál) 2012 (CZ)
mládežAnotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -


Aby zachránila život kluka, kterého miluje, udělala Jacinda něco nemyslitelného: Vyzradila důkladně hlídané tajemství
Zpět doma je Jacinda přivítána s nepřátelstvím, musí pracovat, aby dokázala loajalitu a to nejen kvůli sobě, ale i kvůli své rodině. Jedněmi z mála lidí, kteří s ní ještě mluví, jsou Cassian, právoplatný dědic, který ji vždy chtěl a Tamra, její sestra, která měla navždy změnit osud. Jacinda ví, že by měla na Willa zapomenout a jít dál - pokud by se mu podařilo vzpomenout si, dodržet svůj slib a najít ji, mohlo by je to pouze oba ohrozit. I přes to se nevzdává naděje na to, že by jednoho dne mohli být opět spolu. jejího kmene. Teď se musí vrátit pod ochranu kmene a ví, že Willa už nejspíše nikdy neuvidí - a co je horší, Willova mysl byla zastřena a jeho vzpomínky na tuto osudnou noc a na to, proč musela uprchnout, jsou pryč.
Když přijde šance a ona bude moci jít za svým srdcem, bude riskovat vše pro lásku?


Sophie Jordan pochází z Texasu a v Americee známá spíše jako spisovatelka historických románů.
Celých sedm let učila Anglický jazyk na střední škole a snažila se dětem pomoci najít lásku k literatuře. Nyní žije s manželem a dcerou v Houstonu. Když zrovna nedatluje nové příběhy a knihy, věnuje se vaření a vymýšlení nových receptů, také ráda nakupuje, samozřejmě také čte a má ráda sushi. Ráda také vypráví o námětech na nové knihy skoro všem okolo.
Dalo by se říci, že je závislá na kofeinu, ačkoli si je plně vědoma, že to není zdravé.

Jejími dalšími knihami jsou samozřejmě knihy ze série Drakie a to Drakie 1, pak právě ÚtěkNávrat a nakonec dodatkový díl Bez dechu. Jako další jsou její tvorbou i Uninvited a Unleashed ze série Uninvited, dále pak několik knih v žánru New-Adult například WildForeplay a další a nakonec několik knih historické romance, hlavně díky které je známa v Americe, těmi jsou třeba The Early in my bed nebo Once upon a wedding night.

Odkazy -

Sophie Jordan WEB   Kniha sama o sobě je napínavá a neočekávané zvraty celý příběh ještě okoření a tím je knížka lepší. V této knize přichází
ta chvíle, kterou si musí projít snad každá hlavní hrdinka. Odloučení od svého milého. Zanevření na její osobu ze strany
skoro všech jejích známích a přátel. Skoro všechni protagonisté si tíímto, nebo alespoň něčím podobným musí projít a bez něčeho podobného by to snad ani nebylo ono. Něco málo se mi samozřejmě nelíbilo, ale tak už to bývá. Pozitivem bylo, že se ty - dle mne - drobné nedokonalosti ztratily v moři dobrých věcí, těch které se mi na knize opravdu moc a moc líbili.

Sympatická Jacinda se sice malinko změní, ale kdo by se nezměnil v těchto podmínkách a okolnostech, které ji souží. I
přes toto je to ale stále ona. Ta drakijská dívka, se kterou
se určitě nejedna čtenářka stotožní.
Cassian, na kterého jsem zanevřela už na začátku prvního dílu. Ten, který se mi zdál jako nafoukaný fracek hodný akorát tak pár facek se změnil. Ukázal se nám z jinéého světla a zjistila jsem, že není ani z poloviny tak strašný, jak jsem si myslela. To je ovšem můj názor, vy můžete mít úplně jiný, že? Jinak by to ani nebylo zajímavé.
Will, kterého zde nepotkáváme tolik, jako v prvním díle, je stále stejně skvělý a zajisté idolem nejedné dívenky, která si tuto knihu či sérii - jak chcete - čte.
Máme tu ale i jakési "záporáky", které bych nejraději nakopla a pověsila za nohy vzhůru nohama do lesa a nechala je vlkům jako svačinku. A kdo že se mi to tu - jen tak pro příklad - nelíbil? No tak hlavně Severin, Cassianův otec, no neříkejte, že vám taky nepřijde jako podlý hajzlík. Občas jsem měla chuť praštit knihou o zeď a doufat, že tak praštím i jeho.Opět se ocitáme u kmene, v horách. Co se mi tu líbí? No, hlavně to, že je zde stále přítomna mlha, která navozuje opravdu nádhernou atmosféru. Kmen obklopuje nádherný les a samota, což je pro mne samo o sobě jako chrám. Zbožňuji klid a
samotu, kterou lze najít pouze v odlehlích částích čehokoli. Podle někoho nehostinná krajina, ve které se v tomto díle ocitáme je pro mne učiněným rájem, tudíž jsem byla moz ráda, že jsme se sem také podívali podrobněji. Za jiných okolností by to bylo asi lepší, ale co naděláme.Se stylem psaní paní Jordanové jsem se stotožnila již při čtení prvního dílu. Tudíž nevidím důvod, proč by mi měl u této knihy vadit. Nemohu tudíž jinak, než styl pochválit. Je čtivý a jaksi obecný. V podstatě je to jeden z těch základních, který každý známe. To je na něm také to pěkné. Pronikneme do jeho tajů okamžitě a nemusíme dumat nad tím, jak si autor vše upravil a píše tak, že jsme to ještě neviděli.


Obálka je naprosto dechberoucí. Detailní záběr na dívku - konkrétně na Tamru - napůl lidskou a
napůl drakijskou je
opravdu fascinující a je vidět, že si dal grafik obálky záležet. Tudíž můžeme knihu zařadit k těm šťastným, které mají
opravdu pěknou obálku. Zárověň je stejná jak v americké tak i v české verzi, což se mi líbí. Tudíž zde není co rozebírat.


Osobně se zařadím k příznivcům této série a také této spisovatelky.

Zdroje obrázku - sophiejordan.net , cooboo.cz , weheartit.com , deviantart.com , google.cz
Zdroj videa - sophiejordan.net
Zdroj gifů - gify.nou.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!