Light Grey Pointer

středa 23. prosince 2015

Cassie Palmer 1: Dotkni se temnoty - Karen Chance

Cassie Palmer 1: Dotkni se temnoty

Karen Chance

Fantasy román
2006 (originál) 2012 (CZ)
15+Anotace -
Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a umí komunikovat s duchy - co
ž je vlastnost, kvůli níž
pořád. Zato nemrtví, to je jiná kapitola. Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží
upírům po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi
povídají…
vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassie znovu našel a jde mu
jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů. Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským
mistrem - a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit…

Autorka této knihy, Karen Chance, vyrostla na Floridě, ale poté žila ve Velké Británii, Francii, Hong Kongu a New Orleans. Nyní žije opět na Floridě. Její tvorba se objevila i na žebříčcích NY Times nebo USA Today. Napsala například právě Dotkni se temnoty, což je první díl série Cassie Palmer, nebo sérii o Dorině Basarab a další.


Odkazy -
Akce v této knize byla opravdu všudypřítomna, ačkoli jsem si myslela, že celou
dobu bude mít stejnou
intenzitu a nic mě nepřekvapí, samozřejmě jsem se mýlila a konec knihy byl uchvacující a nečekaný. Celé vyvrcholení mě nemálo zaskočilo. Děj mě opravdu mile překvapil a dostal. Rozhodně jsem neměla strach, že by mě dostatečně nepohltil. Do příběhu jsem se skvěle vžila a hezkým zpestřením byly i scény erotičtějšího rázu, které bych zde rozhodně nečekala. Vše bylo hezky vyváženo, snad jen fantastiky tam bylo moc, ale to zní trochu hloupě, když je to fantasy kniha, že? Chci tím říct, že zde bylo snad opravdu od všeho něco. Od asi deseti druhů nadpřirozených bytostí a schopností až po politiku, mafii a cestování časem. Mě se to ale opravdu líbilo.Hrdinové nebyli vůbec tak strašní jako v některých knihách, ba naopak.
Cassie celkem mile překvapila. Nebyla to jedna z těch hloupých hrdinek, které byste nejraději právě čtenou knihou přetáhli po hlavě. Vlastně byla dosti chytrá.
Mircea byl prostě okouzlující, ale když pak přišlo na jistou erotičtější scénu, při tom, o čem mluvil jsem právě jeho tou knihou chtěla praštit.
Tomas je rozhodně blbec knihy. Ze začátku byl jako ó můj Bože a na konci jsem mu jen nadávala, proklínala a chtěla ho praštit. Jeho ovšem něčím tvrdším než knihou.
A zloduchem knihy se stává... Rasputin. Jednoznačně!
Nejzajímavějším prostředím jsou asi podzemní mísnosti a všechna ta zaklínadla
okolo. Ani to nedokážu popsat, ale velkou zajímavostí byla také místa, kam se Cassie dostala díky cestování časem. Ta byla asi nejlepší z celé knihy.

Autorčin styl psaní se mi hodně líbil a rozhodně mě neunavoval. Už se těším na další díl!A obálka na konec. Hezká. Né nic světoborného, ale je pěkná. Líbí se mi vyobrazení hlavní hrdinky s jejím tetováním na zádech a dýmem okolo.

Za recenzní e-knihu mockrát děkuji knihy.idnes.cz!

Zdroje:
gif: gify.nou.cz
obrázky: karenchance.com , google.com

2 komentáře:

  1. O téhle knize jsem ještě neslyšela, ale recenze mě navnadila. Zkusím se do ní pustit. Díky za knižní inspiraci. :o)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Knihu rozhodně doporučuji a jsem strašně ráda, že jsem tě inspirovala, moc mě to potěšilo! :-)

      Vymazat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!