Light Grey Pointer

neděle 27. prosince 2015

Back to HELL! - SCHOOL! 1

PRÁZDNINOVÁ PŘÍPRAVA DO ŠKOLY


No, tak máme 16. 8. a do konce prázdnin jen 15 dní. Také se vám chce brečet? Mě ano. Vůbec se mi tam nechce, když vím, kolik to bude práce, stresu, kolik to sežere času a tak. No hrůza.


1.- Kdy začít?
S přípravou začněte brzy. Doporučuji polovinu až druhou třetinu prázdnin, abyste si vše stihli dát dohromady tak, jak chcete.2.- Dokupování...
V této době se vydejte se seznamem na nákupy a vše, co budete potřebovat nakupte najednou, aby v tom pak nebyly zmatky. A abyste mohli začít případně upravovat sešity a tak.
3.- Rozpisy...
Vše si rozepište, aby vše bylo přehledné. Já mám seznamy dva. Jeden je seznam předmětů, ke kterým mám připsané názvy učebnic a názvy sešitů (školní, domácí...) a dělám si k nim fajfky.
Další je pak také seznam předmětů, ke kterým jsou pak již připojeny názvy pouze sešitů a jejich přesný typ. To si také odškrtávám, abych ve všem měla jasno.4.- Popsání...
Pokud se chystáte si sešity různě upravovat a polepovat, je fajn, napsat si na ně tužkou na vnitřní stranu obalu, na který předmět a zajakým učelem jej budete užívat, abyste to i poté, co jej například polepíte, poznali.5.- Penál...
Nedílnou součástí je penál, očemž se dozvíte v jiném článku, ale i tak dbejte na to, abyste jej měli dobře vybavený a nic vám nechybělo.
6.- Organizace...
I doma dbejte na to, abyste měli vše hezky uspořádané. Ulehčí vám to práci a nebudete muset nic dlouho hledat. K tomu doporučuji šanon, k zakládání testů a učebních materiálů a dále pak zkosený PVC box. Pro středoškoláky je pak velkou výhodou a pomocníkem školní diář, kam si můžete vše poznamenat a na nic již nezapomenout.7.- Tak a už snad jen psychická příprava, ale tou se bohužel budete muset probrat sami. Není to tak strašlivé. Dá se to zvládnout.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda za každé Vaše slovíčko!